Orion Hotel Bitez

Günlük Tekne Turları

Birkaç günlüğüne gulet keyfini yaşayacak vaktiniz yoksa (mavi yolculuk), Bodrum’da günlük tekne turlarından birini deneyebilirsiniz. Bodrum limanından veya herhangi bir koydan veya limandan günlük tekne turları düzenlenmektedir. Bodrum, tüm Ege sahillerini keşfetmek için ideal bir başlangıç noktasıdır. Bu bir günlük tekne turu, bozulmamış güney batı kıyı şeridine Türkiye’ye yapılan dünyaca ünlü tekne turu Mavi Yolculuk hakkında bir fikir verecektir.

Bir dizi programı izleyerek günlük turlardan birine katılabilirsiniz veya birkaç saat, günlük veya daha uzun süre tekneler kiralayabilirsiniz. Öğle yemeğiyle birlikte birçok tekne gezisi mevcut ancak ekstra içecek içermiyor; bu tur şirketlerin çoğu benzer ve aynı yerlere gidiyor, alternatif olarak insanlar kendi yemeklerini yapıyor ve kendi yelkenli charter kiralama görevini yapıyor. Düzenli günlük Tekne gezileri her zaman saat 10:00’da başlayıp 05: 00’de bitiyor. Normalde mütevazi bir öğle yemeği teknede servis edilir. Ana yemek çoğunlukla köfte ya da balık, salata ya da makarna ya da pilav eşliğindedir.

Güneş batırırken, tekneler Kara Ada’ya (Karaada) doğru yola çıkarak cildi yumuşatmak için bir mağara ve turuncu çamurdan fışkıran sıcak kaynaklar tecrübe ediyor. Ardından Ortakent Koyu’na sahil restoranlarıyla desteklenmiş çakıllı ve kumlu bir koy.

Gezinin finali, 20 metre görünür derinlik ve doğal güzellikte olan bu berrak suların bir alanı yaratan barınaklı bir adanın yüzleştiği birkaç küçük koy olan tekneler tarafından erişilebilen Akvaryuma aittir.
Doğal güzelliği olan ve çeşitli koylarda durmaksızın bozulmamış alanları görünce kaçırılmaması gereken bir fotoğraf fırsatı sizi bekliyor.

Uyarı: Yüksek sezonda (Haziran-Temmuz-Ağustos), teknede yüksek sesli müzik nedeniyle bu tekneler kalabalık ve gürültülü olabilir. Bodrum Bölgesi’nde güneş çok güçlü olduğu için güneş losyonu, havlu ve ek yüzme kıyafeti getirmeyi unutmayın.